سلام، به سایت شرکت پایا هیدرولیک جم خوش‌آمدید.

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

در دنیای امروز تنوع بسیاری از شیرها برای استفاده افراد در دسترس است که می‌توان بر اساس سلایق و نیازهای خود یکی از آنها را برگزینیم ، ولی بهتر است قبل از خرید و استفاده از آنها اطلاعاتی در رابطه با آنها کسب کنیم، که ما در اینجا هدفمان توضیح در رابطه با شیرهای هیدرولیک است. در ابتدا بیایید اطلاعاتی در مورد دستگاه‌های هیدرولیکی و نحوه‌ی فعالیت آنها به دست آوریم.

مزایا-و-معایب-شیر-هیدرولیک-2

شیرهای هیدرولیک نوعی دستگاه محرک هستند که دریچه را با استفاده از نیروی هیدرولیکی باز یا بسته یا تنظیم می کند. آنها شامل سه قسمت اصلی هستند: کنترل، قدرت و محرک.

قسمت کنترل از یک شیر کنترل فشار، یک شیر کنترل جریان، یک شیر کنترل جهت و یک سیستم کنترل الکتریکی تشکیل شده است. قسمت نیرو از موتور یا موتور پنوماتیک، پمپ هیدرولیک، مخزن سوخت و سایر اجزا تشکیل شده است. این انرژی در شافت چرخان موتور الکتریکی یا پنوماتیک را به انرژی فشار مایع تبدیل می‌کند که به صورت هیدرولیکی منتقل می‌شود. محرک‌ها دو نوع هستند. یکی محرک سیلندر هیدرولیکی است که باعث حرکت رفت و برگشتی خطی می‌شود. مورد دیگر محرک موتور هیدرولیکی است که حرکت چرخشی ایجاد می‌کند.

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

دستگاه‌ها یا همان شیر آلات بهداشتی هیدرولیکی مانند سایر شیر آلات و لوازم دارای مزایا و معایب خاصی هستند، که هنگام خرید و استفاده از آنها باید به آن دقت کرد و بهترین انتخاب را انجام داد. دستگاه‌ها یا شیرهای هیدرولیک دارای مزایا و معایبی هستند که در اینجا می‌خواهیم تعدادی از آنها را بررسی کنیم و به شما در خرید شیر آلات مورد نظرتان کمک کنیم.

در این مقاله قصد داریم به مزایای شیرآلات بهداشتی هیدرولیک بپردازیم:

شیر آلات بهداشتی هیدرولیکی چه مزایایی دارند؟

۱. این شیرآلات دارای ساختار ساده و جمع و جور و همچنین اندازه کوچک هستند، که همین موضوع باعث شده که این شیرآلات طرفداران زیادی داشته باشند.

 

۲. دارای انتقال صاف و قابل اعتماد هستند.

 

۳. قابلیت دریافت گشتاور خروجی بسیار زیادی دارند.

 

۴. گشتاور خروجی آنها را می‌توان دقیقاً توسط شیر تسکین فشار ثابت تنظیم کرد، از جمله تنظیم گشتاور باز و بسته شدن، که حتی می‌تواند به طور مستقیم توسط متر هیدرولیک منعکس شود.

 

۵. شیرهای هیدرولیک دارای تنظیم سرعت مناسب هستند.

 

۶. در صورت بروز حادثه ناگهانی و قطعی برق، هنوز هم می‌توانیم از باتری برای انجام یک یا چند عملیات استفاده کنیم. این برای شیرهای قطع اضطراری خودکار خط لوله و دریچه‌های تخلیه اهمیت زیادی دارد.

مزایا-و-معایب-شیر-هیدرولیک-3

حال بیایید به معایب شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی بپردازیم:

شیر آلات بهداشتی هیدرولیکی چه معایبی دارند؟

۱. دمای روغن مستعد تأثیر دمای محیط است. تغییر در دمای روغن باعث تغییر در ویسکوزیته روغن می‌شود و بر عملکرد این شیرهای هیدرولیک تأثیر می‌گذارد.

 

۲. تهیه لوله برای این شیر آلات مناسب نیست و در نتیجه نشت آنها آسان است.

 

۳. برای مواردی که انواع محاسبات (مانند تقویت سیگنال، حفظ، قضاوت منطقی و غیره) برای سیگنال وجود دارد، این نوع شیر آلات بهداشتی نمی‌توانند گزینه‌ی مناسبی باشند.

مزایا-و-معایب-شیر-هیدرولیک-4

این موارد تعدادی از مزایا و معایب اینگونه شیرها بود، امیدواریم با این مقاله توانسته باشیم کمکی به شما در جهت خرید شیر آلات مد نظرتان کرده باشیم.

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

ساختار شیرهای هیدرولیکی و پنوماتیکی

ساختار شیرهای هیدرولیکی و پنوماتیکی

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

انواع شیرهای پنوماتیک و تمام نکات لازم

انواع شیرهای پنوماتیک و تمام نکات لازم

پمپ هیدرولیک چیست؟

پمپ هیدرولیک چیست؟

شیر هیدرولیک

شیر هیدرولیک

برخی کاربرد های هیدرولیک در زندگی

برخی کاربرد های هیدرولیک در زندگی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.