| |

نحوه تعمیر بیل مکانیکی کوماتسو چگونه است؟

تعمیر پمپ بیل مکانیکی

پمپ بیل مکانیکی

یکی از انواع پمپ‌های هیدرولیکی که در صنایع مختلف از آن استفاده می‌شود، پمپ بیل مکانیکی بوده که دارای قابلیت‌های متفاوتی است و تعمیر پمپ هیدرولیک آن نیز از جمله تخصصی‌ترین و حساس‌ترین خدماتی است که در صنعت ماشین‌آلات کاربرد بسیاری دارد.

امروزه به کارگیری سیستم‌های هیدرولیکی در صنعت کاربرد بسیار زیادی دارد.

در واقع به منظور ورود لیتراژ بسیار زیاد به داخل سیستم هیدرولیک و بالا رفتن توان دستگاه در برابر فشار، از قطعه ای به نام پمپ پیستونی یا پمپ بیل مکانیکی استفاده می‌شود.

پمپ بیل مکانیکی کوماتسو غالبا دو طبقه است. طبقه اول مربوط به کارکرد صحیح قطعاتی نظیر استیگ، بالابر و خالی کن و طبقه دیگر برای گردون بیل تعبیه شده است.

عملکرد پمپ بیل مکانیکی کوماتسو به گونه‌ای است که با ایجاد فشار بالا در قسمت سیستم هیدرولیک دبی منجر به افزایش و بالا رفتن میزان انرژی سیال در دستگاه می‌شود.

پمپ بیل مکانیکی کوماتسو غالبا بر روی دستگاه‌هایی مانند بیل مکانیکی، بلدوزر، دامپتراک، تریلی، کامیون، لودر و مینی بیل مکانیکی تحت عنوان یک سیستم کمکی متصل می‌شود.پمپ بیل مکانیکی درحقیقتن موجب کارکرد بهتر این نوع ماشین آلات می‌شود.

تعمیر پمپ بیل مکانیکی
اجزای بیل مکانیکی

کارکرد پمپ بیل مکانیکی چگونه است؟

پمپ بیل مکانیکی در حقیقت یکی از قسمت‌های اصلی نصب شده بر روی دستگاه است که با کمک موتور‌های الکتریکی (موتور‌های احتراق)، سعی بر تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی هیدرولیکی در دستگاه دارد.

در واقع قطعه پمپ بیل مکانیکی در یک بازه زمانی مشخص انرژی سیال را افزایش می‌دهد تا در مکان مناسبی در حین کارکرد از این انرژی تولید شده استفاده شود. همین امر سبب جا‌به‌جایی و حرکت در سیستم می‌شود.

مایع هیدرولیکی موجود در داخل قطعه که توسط پمپ حرکت می‌کند، باعث عملکرد و حرکت بهتر بیل مکانیکی می‌شود.

غالبا پمپ بیل مکانیکی به دو دسته تقسیم بندی می‌شود. دسته اول پمپ‌های هیدرولیکی هستند که به صورت غیر مثبت جا‌به‌جا می‌شوند. دسته دوم مربوط به پمپ‌هایی با جا‌به‌جایی مثبت است.

جا‌به‌جایی غیر مثبت در چنین پمپ‌هایی توان تحمل فشار بالا را ندارد و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما پمپ‌هایی که دارای جا‌به‌جایی مثبت هستند می‌توانند فشار زیادی را تحمل کنند و بسیار پرکاربرد هستند.

تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو را به متخصصین با تجربه پایاهیدرولیک جم بسپارید.

کوماتسو و پمپ بیل مکانیکی

کوماتسو، یکی از کمپانی‌های بسیار معتبر در عرصه تولید انواع پمپ بیل مکانیکی در جهان است. این شرکت ژاپنی یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های ماشین‌های راه‌سازی در دنیاست.

کمپانی کوماتسو، در سال 1917 احداث شده و بعد از آن شروع به تولید بیل مکانیکی کرد.

این پمپ‌ها بسیار کم صدا بوده و نقطه اصلی یک سیستم هیدرولیکی به‌حساب می‌آیند. پمپ بیل مکانیکی در زمانی که دستگاه دچار خرابی یا خلل در کارکرد شود؛ در کمترین زمان، قابل تعمیر خواهد بود و می‌توان مجددا از آن استفاده کرده و نسبت به سلامت قطعه و دستگاه اطمینان داشت.

این مدل از پمپ‌های بیل مکانیکی در دو مدل ساده و توربو ارائه می‌شوند.

انواع پمپ بیل مکانیکی کوماتسو

پمپ بیل مکانیکی کوماتسو انواع مختلفی دارد که عبارتند‌ از:

 • پمپ بیل مکانیکی لودر کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی بیل مکانیکی کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی لیفتراک کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی گریدر کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی بلدوزر کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی جرثقیل کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی دامپتراک کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی غلطک کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی بکهو لودر کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی ژنراتو کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی مینی بیل کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی مینی لودر کوماتسو
 • پمپ بیل مکانیکی بابکت کوماتسو

نکات لازم در خرید و تعمیر بیل مکانیکی

در نظر داشته باشید که از کمپانی‌های معتبر اقدام به خرید این محصول کنید تا در صورت نیاز به تعمیر پمپ بیل مکانیکی با مشکلاتی نظیر پیدا نکردن قطعه آسیب دیده مواجه نشوید. یکی از بهترین کمپانی‌های تولیدکننده بیل مکانیکی، کوماتسو می‌باشد. همچنین برای تعمیر پمپ بیل مکانیکی، می‌توانید از شرکت‌های معتبر مانند پایاهیدرولیک درخواست تعمیر داشته باشید. حتما توجه کنید که اینگونه شرکت‌ها به شما ضمانت نامه برای تعمیر و بازسازی قطعات هیدرولیکی بدهند.

علاوه بر برند تولید کننده، اصل یا تقلبی بودن محصول و تغییرات ارزی نیز بر قیمت محصول موثر است.

تعمیر پمپ بیل مکانیکی
پمپ بیل مکانیکی یکی از قطعات اساسی در ماشین آلات صنعتی به شمار می‌رود.

تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو چگونه است؟

تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو کاری بسیار تخصصی بوده و احتیاج به مهارت بسیار زیادی دارد. بنابراین بهتر است از تکنسین آموزش دیده یا شرکت‌های تخصصی برای انجام این کار کمک گرفته شود.

گاهی ممکن است ایجاد خرابی در قطعه‌ای از سیستم پمپ هیدرولیک برای مصرف‌کنندگان دردسرساز باشد. بنابراین کمک گرفتن از تیمی با مهارت و سرعت بالا در تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو می‌تواند دردسرها را برای مصرف کنندگان به حداقل برساند و با تعمیر در محل، در وقت و هزینه صرفه‌جویی کند.

 گاهی میزان خرابی ایجادشده در دستگاه زیاد بوده و قطعات آسیب جدی دیده‌اند در چنین شرایطی می‌بایست برای تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو، دستگاه را به منظور بازبینی دقیق تر به کارگاه تعمیراتی انتقال داد و با تعویض یا تعمیر قطعاتی نظیر لیپینگ و cnc و… آن را دوباره راه اندازی کرد.

کلام آخر

سال‌ها تجربه در تعمیر انواع پمپ ها از جمله تعمیر پمپ بیل مکانیکی کوماتسو توسط مجموعه پایا هیدرولیک جم سبب شده است تا این مجموعه در رده بهترین تعمیر کنندگان در ایران قرار بگیرد.

گروه پایا هیدرولیک جم با ارائه‌ی ضمانت در تعمیرات خود، استفاده از قیمت‌های منصفانه و سرعت در انجام تعمیرات، در تمام مراحل همراه شما خواهد بود.

همچنین مجموعه پایا هیدرولیک جم با استفاده از تکنسین‌های حرفه‌ای و آموزش دیده در زمینه تعمیر پمپ بیل مکانیکی و دیگر تجهیزات صنعتی توانسته نا‌می نیک در این زمینه از خود به جای بگذارد.

بیشتر بخوانید.

  فهرست مطالب

  برای آگاهی از آخرین مقالات
  ایمیــــــل خود را وارد نماییــد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *