|

فلودیوایدر چیست و چه کاربردی دارد؟

فلودیوایدر

فلودیوایدر

فلودیوایدر به قطعه‌‎ای اشاره دارد که از لحاظ صنعتی در صنایع از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این ابزار در کل به معنای تقسیم کننده جریان روغن است که بیشتر جهت کنترل کردن حرکت سنکرون مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید در پایا هیدرولیک جم انواع گوناگونی از این ابزارها را مشاهده کنید که در بهترین کیفیت تهیه و طراحی شده‌اند. همچنین می‌توانید با استفاده از آن برای توربین‌های گازی صنعتی یک ابزار کاملاً مفید و کاربردی داشته باشید. شرکت پایا هیدرولیک جم این قطعه صنعتی را در دو نوع هیدرولیک و دنده ای به شما عزیزان ارائه می‌دهد. معیار انتخاب نوع هیدرولیکی و دنده ای بر اساس دبی عبوری جریان و تعداد خروجی و دقت مورد محاسبه قرار می‌گیرد. همچنین ارائه خدمات تعمیر پمپ هیدرولیک به صورت کاملا تخصصی توسط مهندسین مجرب و با سابقه در شرکت پایا هیدرولیک انجام میپذیرد.

برای استفاده‌های معمولی شما می‌توانید از تقسیم‌کننده‌های 2 یا 4 خروجی بهره ببرید. البته با توجه به‌کاربردهای خاص می‌توان از تقسیم‌ کننده‌های 16 خروجی استفاده کرد که قابل ساخت است. برای دقت بالای 95 درصد باید از استانداردهای موجود استفاده کرد. از این دقت لازم می‌توان در جک‌های هیدرولیک و هیدرو موتورها استفاده مورد نیاز را برد.

فلودیوایدر در اصل یک تقسیم کننده جریان روغن تحت فشار است که توسط یک پمپ هیدرولیک وارد این قطعه می‌شود و آن را به دو جریان مساوی یا غیر مساوی برای عملکرد دو مدار مستقل از هم و هماهنگی دو سیلندر یکسان استفاده می‌شود. این دستگاه جریان عبوری را تقسیم می‌کند و اختلاف فشار را در جریان‌ها جبران می‌کند. یک جریان ثابت را از یک خروجی عبور می‌دهد و هرگونه جریان اضافی دیگر را به خروجی دوم منتقل می‌کند.

فلودیوایدر
انواع فلودیوایدرهای صنعتی و کاربردهای آن

نگاهی بر انواع فلودیوایدر و کاربردهای آن

همان طور که اشاره کردیم، فلودیوایدر به دو دسته هیدرولیکی و دنده ای تقسیم می‌شود. در این بخش به ویژگی‌های هر کدام می‌پردازیم.

فلودیوایدر هیدرولیکی

قطعه هیدرولیک (MTDA) دارای دریچه‌هایی است که دبی عبوری جریان را به صورت خودکار تقسیم می‌کند و یک جریان که میزان کل آن ممکن است متفاوت باشد را تا 4 جریان تقسیم می‌کند. فلودیوایدر از دقت بسیار بالایی برخوردار است و روغن عبوری را به نسبت از پیش تعریف شده تقسیم می‌کند.

فلودیوایدر دنده ای

فلودیوایدر دنده ای به دو صورت داخلی و خارجی است که قطعه دنده ای داخلی (QXT) تقسیم‌کننده‌های داخل آن به صورت چرخ دنده هستند. فلودیوایدر دنده ای داخلی جریان روغن مستقل از فشار را حداکثر به چهار جریان تقسیم می‌کند و نسبت‌های این تقسیم ثابت هستند و تحت تأثیر بارهای محرک قرار نمی‌گیرند. به طور مثال از آن برای ایجاد حرکت همزمان سیلندرها می‌توان استفاده کرد و قطعه دنده ای خارجی (AFT) جدا کننده جریان مستقل از فشار است و دبی عبوری جریان را به دو جریان تقسیم می‌کند.

مزایای فلودیوایدر

همان طور که گفته شد؛ فلودیوایدر به دو دسته هیدرولیکی و دنده ای تقسیم می‌شود که هر کدام شامل مزایایی هستند. ما در این قسمت به مزایای انواع فلودیوایدرها اشاره می‌کنیم.

1. مزایای فلودیوایدرهای دنده ای داخلی

 1. دقت تقسیم بالا
 2. تقسیم کننده جریان ورودی به چهار قسمت
 3. راندمان بالا
 4. عمر طولانی مدت
 5. مناسب برای مایعات خاص

2. مزایای فلودیوایدر هیدرولیک

 1. دقت بالا در تقسیم جریان
 2. تغییر تقسیم نسبت جریان
 3. عدم نیاز به تعمیر و نگهداری
 4. کاهش هزینه تعمیر
 5. بالا بودن ایمنی سیستم
فلودیوایدر
فلودیوایدرهای دنده ای پیشرفته

جمع بندی نهایی

در این مقاله در رابطه با تجهیزات اتوماسیون‌های صنعتی گفت و گو کردیم که در صنایع مختلفی از آن استفاده می‌شود. شرکت پایا هیدرولیک جم یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های دانش بنیان است که در زمینه طراحی و تهیه تجهیزات صنعتی بیش از 10 سال تجربه موفق دارد. فلودیوایدر یکی از شیرهای هیدرولیکی و تاسیساتی است که شما می‌توانید آن را در بهترین کیفیت و نازل‌ترین قیمت از پایا هیدرولیک جم خریداری کنید. در رابطه با این تجهیزات هر گونه سوال و نظری داشته باشید، می‌توانید با کارشناسان ما در میان بگذارید.

  فهرست مطالب

  برای آگاهی از آخرین مقالات
  ایمیــــــل خود را وارد نماییــد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *