|

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیکی

مزایا-و-معایب-شیر-هیدرولیک1

امروزه شیرها تنوع بسیاری دارند که می‌توانیم بر اساس سلیقه و نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنیم. ولی بهتر است قبل از خرید و استفاده از آن‌ها اطلاعاتی در این‌باره به دست بیاوریم. در اینجا هدف‌، توضیح شیرهای هیدرولیکی است. ابتدا بیایید اطلاعاتی درباره‌ی دستگاه‌های هیدرولیکی و نحوه‌ی فعالیت آنها به دست بیاوریم.

شیرهای هیدرولیکی

شیرهای هیدرولیکی نوعی دستگاه محرک هستند که دریچه را با استفاده از نیروی هیدرولیکی باز، بسته یا تنظیم می‌کنند. که شامل سه قسمت اصلی هستند: کنترل، قدرت و محرک.

قسمت کنترل از یک شیر کنترل فشار، شیر کنترل جریان، شیر کنترل جهت و یک سیستم کنترل الکتریکی تشکیل شده است. قسمت نیرو از موتور یا موتور پنوماتیک، پمپ هیدرولیک، مخزن سوخت و سایر اجزا تشکیل شده است. این انرژی در شافت چرخان، موتور الکتریکی یا پنوماتیک را به انرژی فشار مایع تبدیل می‌کند که به صورت هیدرولیکی منتقل می‌شود. محرک‌ها دو نوع‌اند. یکی محرک سیلندر هیدرولیکی که باعث حرکت رفت و برگشت خطی می‌شود؛ دیگری محرک موتور هیدرولیکی که حرکت چرخشی ایجاد می‌کند.

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیکی

دستگاه‌ها یا همان شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی مانند سایر تجهیزات، دارای مزایا و معایب خاصی هستند، که هنگام خرید و استفاده، باید به آن دقت کرد تا بهترین انتخاب را انجام داد. اینجا تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم تا به شما در خرید شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی و لوازم مورد نظرتان کمک کنیم. 

 

شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی چه مزایایی دارند؟

1. این شیرآلات در اندازه‌ی کوچک ساخته شده‌اند. همچنین ساختار ساده و جمع و جوری دارند، که باعث شده است طرفداران زیادی داشته باشند.

۲. قابل اعتماد و دارای انتقال صاف هستند.

۳. قابلیت دریافت گشتاور خروجی بسیار زیادی دارند.

۴. گشتاور خروجی آن‌ها را می‌توان توسط شیر تسکین فشار ثابت تنظیم کرد، از جمله تنظیم گشتاور باز و بسته شدن، که حتی می‌تواند به طور مستقیم توسط متر هیدرولیک منعکس شود.

۵. شیرهای هیدرولیکی دارای تنظیم سرعت مناسب هستند.

۶. در صورت بروز حادثه‌ی ناگهانی و قطع برق، هنوز هم می‌توانیم از باتری برای انجام یک یا چند عملیات استفاده کنیم. این برای شیرهای قطع اضطراری خودکار خط لوله و دریچه‌های تخلیه اهمیت زیادی دارد.

شیرهای هیدرولیکی

اما بپردازیم به معایب شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی:

شیرآلات بهداشتی هیدرولیکی چه معایبی دارند؟

۱. دمای روغن مستعد تأثیر از دمای محیط است. تغییر در دمای روغن باعث تغییر در ویسکوزیته روغن می‌شود و روی عملکرد این شیرهای هیدرولیکی تأثیر می‌گذارد.

۲. تعبیه‌ی لوله برای این شیرآلات مناسب نیست و در نتیجه نشت آن‌ها آسان است.

۳. برای مواردی که انواع محاسبات (مانند تقویت سیگنال، حفظ، قضاوت منطقی و غیره) برای سیگنال وجود دارد، این نوع شیرآلات بهداشتی گزینه‌ی مناسبی نیستند.

شیرهای هیدرولیکی

در این مقاله برخی از مزایا و معایب این‌گونه شیرآلات را برشمردیم. امیدواریم توانسته باشیم به شما در خرید شیرآلات موردنظرتان کمک کرده باشیم.


بیشتر بخوانید

  فهرست مطالب

  برای آگاهی از آخرین مقالات
  ایمیــــــل خود را وارد نماییــد.

  ۲ پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  محصولات و خدمات
  شیرهای هیدرولیک و پنوماتیک
  • شیرهای سروو
  • شیرهای پروپرشنال
  • شیرهای کنترل جهت
  • پمپ های دنده ای
  • پمپ های پیستونی
  • پمپ های پره ای یا تیغه ای
  • پمپ های پیچی
  • پمپ های کوماتسو