| |

اهمیت تعمیر شیر برقی هیدرولیک و نکات مهم آن

تعمیر شیر هیدرولیک اگر به موقع و توسط افراد ماهر صورت بگیرد، می‌تواند از هزینه‌های جانبی به مقدار زیادی بکاهد. زیرا در این صورت دیگر نیازی به تعویض و خرید شیر برقی جدید پیدا نخواهید نمود. آشنایی با انواع شیر برقی هیدرولیک و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها نیز می‌تواند به شما در تشخیص مشکل کمک بسیار زیادی کند.

تعمیر شیر های برقی هیدرولیک

تعمیر شیر هیدرولیک اگر به موقع و توسط افراد ماهر صورت بگیرد، می‌تواند از هزینه‌های جانبی به مقدار زیادی بکاهد. زیرا در این صورت دیگر نیازی به تعویض و خرید شیر برقی جدید پیدا نخواهید نمود. آشنایی با انواع شیر برقی هیدرولیک و نحوه‌ی عملکرد آن‌ها نیز می‌تواند به شما در تشخیص مشکل کمک بسیار زیادی کند. در این مقاله علاوه بر معرفی انواع شیر برقی هیدرولیک، به نکات مهم تعمیر آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید. همچنین ارائه خدمات تعمیر پمپ هیدرولیک به صورت کاملا تخصصی توسط مهندسین مجرب و با سابقه در شرکت پایا هیدرولیک انجام میپذیرد.

انواع شیر برقی هیدرولیک

در قسمت قبل اشاره کردیم که یک تعمیرکار جهت تعمیر شیر برقی هیدرولیک به بهترین شیوه باید با انواع آن آشنایی کامل داشته باشد. گاهی به دلیل استفاده از قطعات مختلف و یا دارا بودن عملکرد متفاوت، نحوه‌ی تعمیر آن‌ها یکسان نخواهد بود.

از انواع شیر برقی هیدرولیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • شیر برقی مدل فشار شکن هیدرولیک
 • شیر برقی مدل توزیع کننده پیلوت دار
 • شیر برقی مدل کنترل کننده فشار قسمت ورودی و خروجی
 • شیر برقی مدل پروپشنال هیدرولیک

یک تعمیرکار حرفه‌ای باید با عملکرد هر یک از مدل‌های گفته شده در بالا آشنا باشد تا بتواند سریعا مشکل را شناسایی کرده و به رفع آن اقدام کند.

تعمیر شیر برقی هیدرولیک
ضرورت تعمیر شیر برقی هیدرولیک

اهمیت تعمیر شیر برقی هیدرولیک

جالب است بدانید که تعمیر شیر برقی هیدرولیک یک کار کاملا تخصصی است و می‌بایست حتما توسط نیروی متخصص با مهارت کامل انجام شود. اگر شما دانش اندکی در مورد تعمیر شیرآلات دارید، بهتر است از ریسک کردن دوری کنید. اقدام نمودن به تعمیر این نوع از شیرهای برقی هیدرولیک بدون دارا بودن تخصص لازم ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتری گردد.

با توجه به این موضوع بهتر است در صورت مشاهده‌ی هرگونه مشکل در شیر برقی هیدرولیکی به سرعت و بدون معطلی نیروی متخصص را جهت تعمیر مطلع نمایید. تعمیر به موقع مزیت‎‌های زیادی به شرح زیر را برای شما به همراه خواهد داشت:

جلوگیری از خسارات بیشتر

همان‌طور که می‌دانید تعمیر شیر برقی هیدرولیک می‌تواند از بروز خسارات بیشتر جلوگیری کند.

جلوگیری از مختل شدن فعالیت

خرابی شیر برقی در مدت کوتاهی به یک معضل بزرگ تبدیل خواهد شد. چراکه خرابی یک قطعه از شیر برقی به مرور بر عملکرد قطعات دیگر نیز تاثیر خواهد گذاشت و آن‌ها را نیز دچار خرابی می‌کند. این موضوع مانع از انجام فعالیت‌های مختلف می‌شود. با تعمیر به موقع می‌توانید مانع از بروز چنین مشکلاتی شوید.

سرعت و دقت در تعمیر شیر برقی از اهمیت زیادی برخوردار است به همین خاطر اگر این‌گونه از شیر برقی استفاده می‌کنید باید مراکز تعمیر تخصصی آن را نیز بلد باشید. آشنایی با مراکز تعمیر در مواقع ضروری به کمک شما خواهد آمد.

تعمیر شیر برقی هیدرولیک
موارد مهم تعمیر شیرهای برقی

نکات مهم در تعمیر شیر برقی هیدرولیک

توجه به برخی از نکات در هنگام تعمیر شیر برقی هیدرولیک به شما این امکان را می‌دهد که بهترین روش را برای تعمیر آن به کار ببرید. بنابراین برای تعمیر این نوع شیر برقی بهتر است به نکاتی که در ادامه خواهد آمد، توجه ویژه داشته باشید.

نکات مهم در تعمیر شیرهای برقی هیدرولیک عبارت اند از:

1. استفاده از نیروی متخصص

به هیچ عنوان به افرادی که از دانش و تخصص کافی برخوردار نیستند اعتماد نکنید. عدم استفاده از نیروی متخصص نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد دردسرهای زیادی نیز خواهد شد.

2. توجه به سرعت عمل

سرعت بالا در تعمیر این نوع شیرهای برقی یکی از موارد ضروری است که باید حتما به آن توجه داشته باشید. کند بودن در امر تعمیر ممکن است وقفه‌ی زیادی را در انجام فعالیت‌های وابسته به این نوع شیر ایجاد کند.

3. ضمانت تعمیر

برخی از مراکز معتبر تعمیرات خود را ضمانت می‌کنند. به همین دلیل بهتر است به مراکز تخصصی که از این ویژگی برخوردارند مراجعه کنید.

علاوه بر نکات بالا که در خصوص شیر برقی هیدرولیک گفته شد، می‌بایست اصول نگهداری از آن را به خوبی رعایت کنید. یکی از عوامل مهم خرابی و ایجاد نقص در شیر برقی را می‌توان عدم نگهداری صحیح دانست. پس بهتر است از نیروهای متخصص در مورد نحوه‌ی نگهداری درست و اصولی نیز سوال بپرسید.

تعمیر شیر برقی هیدرولیک
مزیت عیب یابی صحیح

نقش عیب یابی در تعمیر شیر برقی هیدرولیک

همان‌طور که در بالا به طور خلاصه به عیب یابی شیر برقی هیدرولیک اشاره کردیم در این قسمت نیز قصد داریم به صورت مفصل به این موضوع بپردازیم.

جهت عیب یابی باید اجزای مختلف شیر برقی هیدرولیک را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. به این منظور باید مراحل زیر انجام شود:

 1. بررسی کردن صافی هوای درون درب مخزن شیر برقی
 2. کنترل کردن پمپ و فشار شکن به طور همزمان
 3. کنترل کردن پمپ و فشار شکن به طور جداگانه
 4. مورد بررسی قرار دادن پمپ به تنهایی
 5. مورد بررسی قرار دادن فشار شکن به تنهایی
 6. بررسی کردن بخش سیلندر
 7. بررسی کردن شیر راه دهنده

مراحل گفته شده باید به ترتیب مورد بررسی قرار بگیرند تا نتیجه‌ی مطلوب حاصل شود. معمولا در مراحل اولیه، عیب شیر برقی پیدا خواهد شد. متخصصان باید در هر مرحله دقت کافی را برای عیب یابی داشته باشند. عیب یابی به موقع و صحیح در سرعت بخشیدن به امر تعمیر شیر برقی هیدرولیک موثر واقع خواهد شد.

بیشتر بخوانید.

  فهرست مطالب

  برای آگاهی از آخرین مقالات
  ایمیــــــل خود را وارد نماییــد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  محصولات و خدمات
  شیرهای هیدرولیک و پنوماتیک
  • شیرهای سروو
  • شیرهای پروپرشنال
  • شیرهای کنترل جهت
  • پمپ های دنده ای
  • پمپ های پیستونی
  • پمپ های پره ای یا تیغه ای
  • پمپ های پیچی
  • پمپ های کوماتسو