سلام، به سایت شرکت پایا هیدرولیک جم خوش‌آمدید.

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

مهندسی معکوس و کاربردهای آن

مهندسی معکوس یا Reverse Engineering از جمله واژه‌هایی محسوب می‌شود که طی دهه‌های اخیر بسیار بیشتر از  گذشته مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی امروزه در ادبیات عمومی و اجتماعی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اگر چه بر اساس نوع کاربرد و رشته‌ای که در مورد آن صحبت می‌کنیم، معنا و مفهوم این متفاوت خواهد بود، اما شاید بتوان تعریف زیر را به عنوان یک تعریف مختصر و مفید از این نوع مهندسی مورد پذیرش قرار داد:

مهندسی معکوس یک فرایند حل مسئله است که به جای آنکه از سوال آغاز شود، از پاسخ موجود آغاز خواهد شد. کاربرد اصلی این نوع مهندسی در یکی از دو مورد زیر است:

  • وقتی جواب یک مسئله را می‌دانیم. اما نمی‌دانیم این جواب پاسخ به چه سوالی است.
  • وقتی سوال و پاسخ را می‌دانیم. اما نمی‌دانیم مسیر و فرایند رسیدن به این پاسخ چه بوده است.
مهندسی معکوس

به طور معمول هدف این نوع مهندسی، استخراج دانش یا طراحی نهفته در یک محصول (کالا یا خدمت) است. این کار معمولا با هدف تولید مجدد آن محصول یا تحلیل آن محصول انجام می‌شود.

ممکن است این نوع مهندسی زمانی مورد نیاز باشد که قطعه یا قطعات یدکی آن دیگر در دسترس نباشد، یا قطعه از کار بیفتد یا به درستی کار نکند و سازنده اصلی نتواند پشتیبانی مهندسی لازم را برای رفع مشکلات ارائه دهد. هدف در چنین مواردی تولید اطلاعات فنی لازم برای پشتیبانی، جایگزینی یا بهبود مولفه است.

نمونه‌های قطعات

نمونه‌هایی از قطعات  LCE عبارتند از:

  • دریچه‌های آب پاش آتش نشانی
  • دریچه‌های بسته بندی شده و بدون بسته تهویه مطبوع و سیستم تبرید
  • مهر و موم مکانیکی
  • مونتاژ مسکن خشک کن سیستم تهویه مطبوع
  • مونتاژ پیچ / واشر در دمای بالا
  • اجزای سوپاپ هوا

مثال‌هایی از مهندسی معکوس

تا به اینجای مقاله سعی داشتیم تا شما را با تعاریف کلی، کاربردها و موارد استفاده‌ی آن آشنا کنیم. قطعا مهندسی معکوس از مواردی است که تقریبا در تمامی مشاغل و رشته‌ها مشاهده می‌شود، حال می‌خواهیم مثال‌هایی از این نوع مهندسی را با یکدیگر بررسی کنیم.

دریچه سیستم AC:

این برنامه یک دریچه سیستم AC 7/8 اینچی در کشتی نیروی دریایی ایالات متحده بود که هیچگونه لوازم یدکی OEM یا پشتیبانی تعمیر و نگهداری، شیرآلات تجاری مشابه در دسترس نبود و هیچ نقاشی در دسترس نبود. ما ۲۱ قسمت جداگانه موجود در خارج از قفسه را مهندسی  کردیم، از جمله تعیین ابعاد ، تلرانس ها، مشخصات مواد، عملیات حرارتی و پوشش های سطحی، و نقشه های دقیق مناسب برای پیشنهادات و پیشنهادات رقابتی تهیه کردیم.

پیچ هواپیمای بلند یک اینچی

هیچ اسنادی در دسترس نبود ما مواد پیچ ​​را A286 و واشر را Inconel 718 از طریق تجزیه و تحلیل شیمیایی حفاری ها و مطابق با مشخصات AMS مربوطه ، نخ های نورد شده در مقابل برش و حضور یک پوشش آلومینیوم از طریق ارزیابی متالورژی و شکل نخ تعیین کردیم. UNJF (شعاع ریشه کنترل شده) از طریق بازرسی ابعادی ، از جمله بازرسی های متعدد برای ایجاد تحمل های لازم. ما نقاشی زیر را برای پیشنهادات رقابتی و خرید مناسب آماده کردیم.

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

مزایا و معایب شیرهای هیدرولیک

ساختار شیرهای هیدرولیکی و پنوماتیکی

ساختار شیرهای هیدرولیکی و پنوماتیکی

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

مهندسی معکوس و مثال هایی از آن

انواع شیرهای پنوماتیک و تمام نکات لازم

انواع شیرهای پنوماتیک و تمام نکات لازم

پمپ هیدرولیک چیست؟

پمپ هیدرولیک چیست؟

شیر هیدرولیک

شیر هیدرولیک

برخی کاربرد های هیدرولیک در زندگی

برخی کاربرد های هیدرولیک در زندگی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.